Home   Impresszum   Kapcsolat   Facebook Budapest, Magyarország  
2024-04-24. szerda
Nem akármilyen adatokat közöltek: minél több a közmunkás a faluban, annál többen szavaznak a...

Közgazdászok megvizsgálták, hogyan függ össze a közmunka és a Fidesz támogatottsága. Becsléseik szerint a 2014-es választásokon akár 5-6 mandátumot is hozhatott a Fidesznek a közmunka, tehát akár ezen is múlhatott a párt újabb kétharmados győzelme. Nem azért hoz pluszszavazatokat a közmunka, mert az emberek szeretik, egyszerűen félnek, hogy még ezt a megélhetésüket is elveszíthetik. A polgármestereknek is az az érdekük, hogy fennmaradjon ez a kiszolgáltatottság.

Az elmúlt években több kutatás is bemutatta, hogy sok esetben szavazatszerzésre, klientúraépítésre használják a települések polgármesterei a közmunkát. Azokon a kistelepüléseken, ahol nem nagyon van más munkalehetőség, a közmunkások teljesen ki vannak szolgáltatva a településvezetőnek, már-már feudális viszonyok uralkodnak. Gyakran a közmunka ígéretével vagy éppen az elvételével való fenyegetéssel érik el, hogy a megfelelő helyre szavazzanak. Talán ez is az oka, hogy hiába nem hatékony és még drága is a közmunkaprogram, a politika erőlteti.

Minél több a közmunkás a faluban, annál többen szavaznak a Fideszre

A Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz tartozó Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpontjának (KRTK) kutatója, Reizer Balázs munkatársaival azt vizsgálta legújabb kutatásában, hogyan függ össze a közmunka és a Fidesz támogatottsága.

Ehhez az országgyűlési választások eredményeit és a közmunkára vonatkozó statisztikákat vetették össze. Ennek egyik legfontosabb, bár az előzmények ismeretében nem annyira meglepő tanulsága:

a közmunka növeli Fidesz országgyűlési és önkormányzati választásokon elért eredményeit, vagyis a közmunka miatt többen szavaznak a kormánypártra. Minél több a közmunka egy településen, annál többen szavaznak rájuk.

Azoknál – a billegő választókerületben található – településeknél találtak több közmunkást, ahol a Fidesznek nagyobb szüksége volt pluszszavazatokra a 2014-es és a 2018-as országgyűlési választások előtt. (A tízezer fősnél kisebb településeket vizsgáltak, a közmunkások túlnyomó része ugyanis ilyenekben él.) Egy másik tendenciára is felfigyeltek: ahol jól szerepelt a Fidesz az országos választáson, ott több lett a közmunkás a 2014-es és a 2019-es önkormányzati választásokra, azaz a polgármesterek támogatottságát is növelheti a közmunka. Azokban a falvakban, ahol átlagosan egy százalékponttal nagyobb volt a közmunkások aránya, más településekhez képest, ott 0,2 százalékponttal nőtt a Fideszre, és 0,3 százalékponttal a regnáló polgármesterekre leadott szavazatok aránya.

És hogy ez mit jelent a gyakorlatban, mennyire tudja befolyásolni egy-egy választás végeredményét a közmunka? Reizer Balázs a kutatás eredményeit bemutató előadásában azt mondta:

konzervatív becsléseik szerint a 2014-es parlamenti választásokon 5-6 mandátumot hozott a Fidesznek a közmunka, de a valós hatás még ennél is nagyobb lehetett.

Ha jól számolnak a kutatók, akkor a közmunka nélkül nem szerzett volna nyolc éve kétharmados többséget Fidesz–KDNP: 133 mandátumuk volt, míg az ellenzéki pártoknak csak 66.

Jelentős tömeget képviselnek a közfoglalkoztatottak: a KSH júliusi adatai szerint ugyan már csak közel 84 ezer embert foglalkoztattak ebben a formában, 2017-ben viszont még 190 ezerhez közelített ez a szám, a közmunkaprogram felpörgetésekor pedig a 200 ezret is meghaladta.

Négy év után idén márciusban emelte először a közmunkások bérét a kormány: bruttó 3470 forintos emelés után bruttó 85 ezer forintot (nettó 56 525 forint) kapnak teljes munkaidőben, míg a szakképesítéssel rendelkezők bére bruttó 3445 forinttal emelkedett, és így 110 815 forint (nettó 73 692 forint). Könnyű kiszámolni, hogy a fogyasztói árak növekedése mellett mire elég ez a néhány ezer forintos emelés és úgy általában a közmunkásbér.

A polgármestereknek is érdeke a klientúraépítés

A közmunka nem alanyi jogon jár, az önkormányzatok döntik el, ki kaphat lehetőséget, így aztán ennek elosztásával könnyen lehet mozgósítani a szavazókat, akár ígérettel, akár fenyegetéssel. Fontos ugyanakkor, hogy a kormány dönti el, hogy a települések hány közmunkást vehetnek fel. Ez egyébként sokszor lobbizás, valamiféle alkufolyamat eredménye.

A kormány a közmunkás helyek számának növelésével vagy csökkentésével képes jutalmazni, illetve megbüntetni a polgármestert (és a települést) a választási eredmények függvényében. Hogy ez mennyire nem elméleti lehetőség, jó példa erre az Ózd melletti Kissikátor esete, amikor 2018-ban az egyébként kormánypárti polgármester nyilvános Facebook-bejegyzésben kérte számon a lakosokat, hogy miért nem szavaztak többen a Fideszre, hiszen ettől függ a falu fejlődése.

Ebben a viszonyrendszerben a polgármesterek dolga ellenőrizni, hogy a lakosság megfelelően szavaz-e. Egy 200 fős faluban amúgy sem lenne nehéz feladat ez, de számos anekdotát hallani, miként ellenőrzik, hogy a közmunkások hova húzták be az ikszet. (Természetesen ahol fideszes a településvezető, ott még könnyebb ezt megtenni.)

Azokon a településeken, ahol a 2014-es országgyűlési választásokon jól szerepelt a Fidesz, néhány hónappal később az önkormányzati választások idején már jelentősen több volt a közmunkás – egyes helyen akár 20 százalékos is lehetett a növekedés. De arra is találtak példát, hogy ahol gyengébb eredményeket ért az országos választásokon a Fidesz, ott a közmunkások száma viszonylag alacsonyabb volt a helyi választások idején – mondta Reizer Balázs.

Tehát a polgármestereknek is érdekük, hogy részt vegyenek a klientúraépítésben, a közmunka ugyanis nemcsak a Fideszre, hanem a rájuk leadott szavazatok számát is növeli. (Ahol fideszes a polgármester, még erősebb ez az összefüggés.) Főleg akkor van így, ha helyben erős az ellenzék, esetleg több vetélytárs is van, mivel csökkentheti a polgármester megválasztási esélyeit, ha a településtől elveszik a közmunkát.

Többet számít egy-egy közmunkás hely ezeken a településeken, mint ahol kevésbé kiélezett a politikai verseny, magyarázta a kutató. A közfoglalkoztatás úgy is hat a választási eredményekre, hogy azok is elmennek szavazni, aki amúgy nem tennék meg. Még azokra a polgármesterekre is igaz mindez, akik egyébként nem fideszesek, hanem függetlenek, márpedig a kistelepülések 80 százalékát (papíron legalábbis) független polgármesterek vezetik. A városokban kevésbé működne ez a hatás, mivel az emberek nincsenek ennyire kiszolgáltatva a közmunkának, másrészt a településvezető és a lakosság közti kapcsolat is személytelenebb.

Inkább félelemből szavazhatnak a Fideszre

Ebből is látszik, hogy meglehetősen elterjedt jelenség Magyarországon a klientúraépítés. Az amerikai Yale Egyetem kutatója, Isabela Mares 2019-es kutatásában 93 véletlenszerűen kiválasztott Baranya, Heves és Borsod megyei falu lakosságát vizsgálta. A válaszadók 5-7 százaléka számolt be arról, hogy korrupt módon próbálták megszerezni szavazatukat a 2014-es parlamenti választásokon, ami nagyjából a dél-amerikai viszonyoknak felel meg.

A klientúraépítéssel többek között az a probléma, hogy átláthatatlan, miért jut valaki közmunkához, megnehezíti a politikusok elszámoltathatóságát. Ezt csak fokozza az anyagi kiszolgáltatottság: a Fidesz-kormányok úgy alakították át a szociális juttatások rendszerét (álláskeresési járadék feltételeinek szigorítása, az álláskeresési járadék folyósításának 9 hónapról 3-ra rövidítése stb.), hogy aki munkanélkülivé válik, nem igazán számíthat másra, mint a közmunkára.

Érdekes viszont, hogy ahol a Fidesz politikai érdekeitől független a közmunka eloszlása, ott a kormánypárt támogatottságát nem növeli a közmunka, csak a polgármesterét. A kutatók szerint ez annál a programnál látszik jól, ahol rászorultsági alapon, hátrányos helyzetük miatt jutnak közmunkához a települések, nem pedig a kormány döntése miatt.

Mindez arra utal, hogy nem azért szavaznak többen a Fideszre, ahol magasabb a közmunkások aránya, mert annyira jó a közmunkaprogram, hanem mert attól félnek az emberek, hogy még ezt a megélhetésüket is elveszíthetik.
Ezt olvassa mindenki:
Óvodában kampányolt a fideszes önkormányzati képviselő - hasonlóért még Orbán Viktort is megbírságolták korábban 
Megdöbbentő számok: közel 200 ezer külföldi is szavazhat az önkormányzati választáson 
Beindult a karrierje: Gáspár Evelin az egyik fideszes EP-képviselővel dolgozik 
Érdekes: Kiszúrta a sajtó Tiborcz bizniszét Lázár gyorsan meg is szüntetné a felületet ahol az adatok vannak 
Itt kell élned, hogy elhidd: közel 50 millióból felújítottak egy orvosi rendelőt, bár a faluban nem működik orvosi ellátás... 
Nyolcmilliárdból épül lombkoronasétány és okoserdő Zalában 
Borított a cseh titkosszolgálat: Magyar politikusokat is pénzelhettek Moszkvából 
Óriási botrány: nem akárkik jelentek meg Mészárosék villája előtt, ajándékot is vittek 
A rendőrség már vissza is dobta a lélegeztetőgép bizniszben tett feljelentést - na de milyen indokkal!! 
A lakosságcsere most van! - olyan információk jöttek a magyar egyetemistákról ami hátborzongatóak... 
Nyilvános dokumentumok: kiderült hány magyar család birtokolja Magyarország vagyonának harmadát 
Kitört a celeb botrány: durván nekimentek Ördög Nórának! - csak akkor oké a gyerekeket felhasználni, ha ezért pénzt kap 
Milliárdokat kaptak munkahelyteremtésre, most kivágják a magyarokat 
Óriási botrány: pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás szembeni fellépés hiánya miatt büntették meg Mészáros Lőrinc szuperbankját 
Magyar Péter szerint Dúró Dóra rendszeresen egyeztet Kocsis Mátéval, Dúró feljelent 
Még 13 ezer forintért sem kellett senkinek egyetlen egy lélegeztetőgép sem - darabonként 10 760 000 forintért vették 
Elhangzott az Európai Parlamentben - 30 milliárd eurót kapott Magyarország - amiből sokat elrakott az Orbán család 
Várkonyi Andrea egyre profibb üzletasszony, újabb vezetői posztot kapott 
Kitört a háború a NER-ben – Egymásnak feszült Bencsik és Rákay! 
Előkerült egy 5,5 milliós étkezési költség, Szijjártó nem érti hogy lehet ez hisz szalámis zsemlét eszik a honvédségi repülőn 
Ilyen még nem volt: nem akármire utasították Rogán Antalék a fideszes lapokat, elindultak a törlések 
Akár már 2026-ban visszatérhet a politikai arénába Novák Katalin és Varga Judit 
Itt a részletes lista, mi mindent kap Novák Katalin élete végéig: még térítésmentes egészségügyi ellátás is jár neki, sőt.... 
Ezt látni kell: Schadl bepöccent mikor elkezdték Rogánról kérdezni 
Káromkodni kezdett majd a saját cégét szidalmazta a mesterséges intelligencia 
Háború indul? - Kemény üzenetet küldött Magyar Péternek Dobrev Klára 
Valami készül: nem akárkitől vett bányát 4 milliárdért az állam 
Óriási a találgatás: Újabb kínai cégnél jelent meg Szijjártó Péter 
Előkerült egy amerikai lista amin Tiborcz is szerepel többek között Schadl és L. Simon mellett 
Az ország legboldogabb szerelmespárja - méregdrága ruhában pózolt Várkonyi Andrea és Mészáros Lőrinc 
Gyurcsány keményen nekiment Magyar Péternek 
Nem kéne annyit lopni - durva dolgokat üzentek az emberek a képviselőknek 
2024-04-24. szerda
  Home   Impresszum   Kapcsolat   Facebook 2018-2024 Minden jog fenntartva ©  
Home   Impresszum   Kapcsolat   Facebook
2024-04-24. szerda
Nem akármilyen adatokat közöltek: minél több a közmunkás a faluban, annál többen szavaznak a...

Közgazdászok megvizsgálták, hogyan függ össze a közmunka és a Fidesz támogatottsága. Becsléseik szerint a 2014-es választásokon akár 5-6 mandátumot is hozhatott a Fidesznek a közmunka, tehát akár ezen is múlhatott a párt újabb kétharmados győzelme. Nem azért hoz pluszszavazatokat a közmunka, mert az emberek szeretik, egyszerűen félnek, hogy még ezt a megélhetésüket is elveszíthetik. A polgármestereknek is az az érdekük, hogy fennmaradjon ez a kiszolgáltatottság.

Az elmúlt években több kutatás is bemutatta, hogy sok esetben szavazatszerzésre, klientúraépítésre használják a települések polgármesterei a közmunkát. Azokon a kistelepüléseken, ahol nem nagyon van más munkalehetőség, a közmunkások teljesen ki vannak szolgáltatva a településvezetőnek, már-már feudális viszonyok uralkodnak. Gyakran a közmunka ígéretével vagy éppen az elvételével való fenyegetéssel érik el, hogy a megfelelő helyre szavazzanak. Talán ez is az oka, hogy hiába nem hatékony és még drága is a közmunkaprogram, a politika erőlteti.

Minél több a közmunkás a faluban, annál többen szavaznak a Fideszre

A Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz tartozó Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpontjának (KRTK) kutatója, Reizer Balázs munkatársaival azt vizsgálta legújabb kutatásában, hogyan függ össze a közmunka és a Fidesz támogatottsága.

Ehhez az országgyűlési választások eredményeit és a közmunkára vonatkozó statisztikákat vetették össze. Ennek egyik legfontosabb, bár az előzmények ismeretében nem annyira meglepő tanulsága:

a közmunka növeli Fidesz országgyűlési és önkormányzati választásokon elért eredményeit, vagyis a közmunka miatt többen szavaznak a kormánypártra. Minél több a közmunka egy településen, annál többen szavaznak rájuk.

Azoknál – a billegő választókerületben található – településeknél találtak több közmunkást, ahol a Fidesznek nagyobb szüksége volt pluszszavazatokra a 2014-es és a 2018-as országgyűlési választások előtt. (A tízezer fősnél kisebb településeket vizsgáltak, a közmunkások túlnyomó része ugyanis ilyenekben él.) Egy másik tendenciára is felfigyeltek: ahol jól szerepelt a Fidesz az országos választáson, ott több lett a közmunkás a 2014-es és a 2019-es önkormányzati választásokra, azaz a polgármesterek támogatottságát is növelheti a közmunka. Azokban a falvakban, ahol átlagosan egy százalékponttal nagyobb volt a közmunkások aránya, más településekhez képest, ott 0,2 százalékponttal nőtt a Fideszre, és 0,3 százalékponttal a regnáló polgármesterekre leadott szavazatok aránya.

És hogy ez mit jelent a gyakorlatban, mennyire tudja befolyásolni egy-egy választás végeredményét a közmunka? Reizer Balázs a kutatás eredményeit bemutató előadásában azt mondta:

konzervatív becsléseik szerint a 2014-es parlamenti választásokon 5-6 mandátumot hozott a Fidesznek a közmunka, de a valós hatás még ennél is nagyobb lehetett.

Ha jól számolnak a kutatók, akkor a közmunka nélkül nem szerzett volna nyolc éve kétharmados többséget Fidesz–KDNP: 133 mandátumuk volt, míg az ellenzéki pártoknak csak 66.

Jelentős tömeget képviselnek a közfoglalkoztatottak: a KSH júliusi adatai szerint ugyan már csak közel 84 ezer embert foglalkoztattak ebben a formában, 2017-ben viszont még 190 ezerhez közelített ez a szám, a közmunkaprogram felpörgetésekor pedig a 200 ezret is meghaladta.

Négy év után idén márciusban emelte először a közmunkások bérét a kormány: bruttó 3470 forintos emelés után bruttó 85 ezer forintot (nettó 56 525 forint) kapnak teljes munkaidőben, míg a szakképesítéssel rendelkezők bére bruttó 3445 forinttal emelkedett, és így 110 815 forint (nettó 73 692 forint). Könnyű kiszámolni, hogy a fogyasztói árak növekedése mellett mire elég ez a néhány ezer forintos emelés és úgy általában a közmunkásbér.

A polgármestereknek is érdeke a klientúraépítés

A közmunka nem alanyi jogon jár, az önkormányzatok döntik el, ki kaphat lehetőséget, így aztán ennek elosztásával könnyen lehet mozgósítani a szavazókat, akár ígérettel, akár fenyegetéssel. Fontos ugyanakkor, hogy a kormány dönti el, hogy a települések hány közmunkást vehetnek fel. Ez egyébként sokszor lobbizás, valamiféle alkufolyamat eredménye.

A kormány a közmunkás helyek számának növelésével vagy csökkentésével képes jutalmazni, illetve megbüntetni a polgármestert (és a települést) a választási eredmények függvényében. Hogy ez mennyire nem elméleti lehetőség, jó példa erre az Ózd melletti Kissikátor esete, amikor 2018-ban az egyébként kormánypárti polgármester nyilvános Facebook-bejegyzésben kérte számon a lakosokat, hogy miért nem szavaztak többen a Fideszre, hiszen ettől függ a falu fejlődése.

Ebben a viszonyrendszerben a polgármesterek dolga ellenőrizni, hogy a lakosság megfelelően szavaz-e. Egy 200 fős faluban amúgy sem lenne nehéz feladat ez, de számos anekdotát hallani, miként ellenőrzik, hogy a közmunkások hova húzták be az ikszet. (Természetesen ahol fideszes a településvezető, ott még könnyebb ezt megtenni.)

Azokon a településeken, ahol a 2014-es országgyűlési választásokon jól szerepelt a Fidesz, néhány hónappal később az önkormányzati választások idején már jelentősen több volt a közmunkás – egyes helyen akár 20 százalékos is lehetett a növekedés. De arra is találtak példát, hogy ahol gyengébb eredményeket ért az országos választásokon a Fidesz, ott a közmunkások száma viszonylag alacsonyabb volt a helyi választások idején – mondta Reizer Balázs.

Tehát a polgármestereknek is érdekük, hogy részt vegyenek a klientúraépítésben, a közmunka ugyanis nemcsak a Fideszre, hanem a rájuk leadott szavazatok számát is növeli. (Ahol fideszes a polgármester, még erősebb ez az összefüggés.) Főleg akkor van így, ha helyben erős az ellenzék, esetleg több vetélytárs is van, mivel csökkentheti a polgármester megválasztási esélyeit, ha a településtől elveszik a közmunkát.

Többet számít egy-egy közmunkás hely ezeken a településeken, mint ahol kevésbé kiélezett a politikai verseny, magyarázta a kutató. A közfoglalkoztatás úgy is hat a választási eredményekre, hogy azok is elmennek szavazni, aki amúgy nem tennék meg. Még azokra a polgármesterekre is igaz mindez, akik egyébként nem fideszesek, hanem függetlenek, márpedig a kistelepülések 80 százalékát (papíron legalábbis) független polgármesterek vezetik. A városokban kevésbé működne ez a hatás, mivel az emberek nincsenek ennyire kiszolgáltatva a közmunkának, másrészt a településvezető és a lakosság közti kapcsolat is személytelenebb.

Inkább félelemből szavazhatnak a Fideszre

Ebből is látszik, hogy meglehetősen elterjedt jelenség Magyarországon a klientúraépítés. Az amerikai Yale Egyetem kutatója, Isabela Mares 2019-es kutatásában 93 véletlenszerűen kiválasztott Baranya, Heves és Borsod megyei falu lakosságát vizsgálta. A válaszadók 5-7 százaléka számolt be arról, hogy korrupt módon próbálták megszerezni szavazatukat a 2014-es parlamenti választásokon, ami nagyjából a dél-amerikai viszonyoknak felel meg.

A klientúraépítéssel többek között az a probléma, hogy átláthatatlan, miért jut valaki közmunkához, megnehezíti a politikusok elszámoltathatóságát. Ezt csak fokozza az anyagi kiszolgáltatottság: a Fidesz-kormányok úgy alakították át a szociális juttatások rendszerét (álláskeresési járadék feltételeinek szigorítása, az álláskeresési járadék folyósításának 9 hónapról 3-ra rövidítése stb.), hogy aki munkanélkülivé válik, nem igazán számíthat másra, mint a közmunkára.

Érdekes viszont, hogy ahol a Fidesz politikai érdekeitől független a közmunka eloszlása, ott a kormánypárt támogatottságát nem növeli a közmunka, csak a polgármesterét. A kutatók szerint ez annál a programnál látszik jól, ahol rászorultsági alapon, hátrányos helyzetük miatt jutnak közmunkához a települések, nem pedig a kormány döntése miatt.

Mindez arra utal, hogy nem azért szavaznak többen a Fideszre, ahol magasabb a közmunkások aránya, mert annyira jó a közmunkaprogram, hanem mert attól félnek az emberek, hogy még ezt a megélhetésüket is elveszíthetik.
Óvodában kampányolt a fideszes önkormányzati képviselő - hasonlóért még Orbán Viktort is megbírságolták korábban
Megdöbbentő számok: közel 200 ezer külföldi is szavazhat az önkormányzati választáson
Beindult a karrierje: Gáspár Evelin az egyik fideszes EP-képviselővel dolgozik
Érdekes: Kiszúrta a sajtó Tiborcz bizniszét Lázár gyorsan meg is szüntetné a felületet ahol az adatok vannak
Itt kell élned, hogy elhidd: közel 50 millióból felújítottak egy orvosi rendelőt, bár a faluban nem működik orvosi ellátás...
Nyolcmilliárdból épül lombkoronasétány és okoserdő Zalában
Borított a cseh titkosszolgálat: Magyar politikusokat is pénzelhettek Moszkvából
Óriási botrány: nem akárkik jelentek meg Mészárosék villája előtt, ajándékot is vittek
A rendőrség már vissza is dobta a lélegeztetőgép bizniszben tett feljelentést - na de milyen indokkal!!
A lakosságcsere most van! - olyan információk jöttek a magyar egyetemistákról ami hátborzongatóak...
Nyilvános dokumentumok: kiderült hány magyar család birtokolja Magyarország vagyonának harmadát
Kitört a celeb botrány: durván nekimentek Ördög Nórának! - csak akkor oké a gyerekeket felhasználni, ha ezért pénzt kap
Milliárdokat kaptak munkahelyteremtésre, most kivágják a magyarokat
Óriási botrány: pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás szembeni fellépés hiánya miatt büntették meg Mészáros Lőrinc szuperbankját
Magyar Péter szerint Dúró Dóra rendszeresen egyeztet Kocsis Mátéval, Dúró feljelent
Még 13 ezer forintért sem kellett senkinek egyetlen egy lélegeztetőgép sem - darabonként 10 760 000 forintért vették
Elhangzott az Európai Parlamentben - 30 milliárd eurót kapott Magyarország - amiből sokat elrakott az Orbán család
Várkonyi Andrea egyre profibb üzletasszony, újabb vezetői posztot kapott
Kitört a háború a NER-ben – Egymásnak feszült Bencsik és Rákay!
Előkerült egy 5,5 milliós étkezési költség, Szijjártó nem érti hogy lehet ez hisz szalámis zsemlét eszik a honvédségi repülőn
Ilyen még nem volt: nem akármire utasították Rogán Antalék a fideszes lapokat, elindultak a törlések
Akár már 2026-ban visszatérhet a politikai arénába Novák Katalin és Varga Judit
Itt a részletes lista, mi mindent kap Novák Katalin élete végéig: még térítésmentes egészségügyi ellátás is jár neki, sőt....
Ezt látni kell: Schadl bepöccent mikor elkezdték Rogánról kérdezni
Káromkodni kezdett majd a saját cégét szidalmazta a mesterséges intelligencia
Háború indul? - Kemény üzenetet küldött Magyar Péternek Dobrev Klára
Valami készül: nem akárkitől vett bányát 4 milliárdért az állam
Óriási a találgatás: Újabb kínai cégnél jelent meg Szijjártó Péter
Előkerült egy amerikai lista amin Tiborcz is szerepel többek között Schadl és L. Simon mellett
Az ország legboldogabb szerelmespárja - méregdrága ruhában pózolt Várkonyi Andrea és Mészáros Lőrinc
Gyurcsány keményen nekiment Magyar Péternek
Nem kéne annyit lopni - durva dolgokat üzentek az emberek a képviselőknek
Újra azért támadják Tóth Gabit mert nincs érettségije - most reagált a vádakra
Óriási botrány: Nyomkövető a konzultációban - Már a kérdőív beérkezése előtt közzétették a konzultáció eredményeit
Ellenzéki politikus ellen tettek büntető feljelentést
Van olyan magyar kórház, ahol 2030 őszére tudnak időpontot adni
Közel 700 millióért épített objektum tűnt fel egy Nógrád vármegyei kisközségben - a helyiek örülnek a fejlesztéseknek
Az év pere jön: Toroczkai beperli Hadházyt
Tudod ki az a férfi akiért 2 millió forint nyomravezetői díjat ajánl a rendőrség? - mutatjuk
Óriási a találgatás: miért kellhet Amerikának a Jobbik elnöke?
Keménykézben van része Orbán Gáspárnak: „Ez egy hadsereg, nem kívánságműsor, és ő feladatot teljesít”
Mészáros Lőrinc cége kapta a 34 milliárdos álom megbízást - nem volt nagy verseny
Döbbenetes dolgot jelentett be Magyar Péter: tarol a pártjával
Orbán meglépte: Egymilliárdot kapnak a kávéházi cigányzenészek
Lázár János bedurvult: Varga Judit hülyeségeket beszélt
Orbán eddigi legkeményebb szócsatája: Minket nem lehet megzsarolni!
Kiderült kié most Varga Judit hivatalos, politikusi Facebook-oldala
Tiborcz vallomás: érdekes dolgokat mondott üzleti kapcsolatokról és Orbánról
Cégháló: Mészáros Lőrinc magánegészségügyi céget alapított
2024-04-24. szerda
Home   Impresszum   Kapcsolat   Facebook
2018-2024 Minden jog fenntartva ©